Dana Nosková - porodní asistentka z Kaplice

Služby a ceník


Asistence (doprovod) u porodu

Pro mnoho nastávajících maminek je velice důležité, aby je porodem provázel někdo, koho znají, komu důvěřují a kdo s nimi bude po celou dobu porodu. Tuto potřebu není možné naplnit v anonymním prostředí porodních sálů, kde se střídá personál. Proto jsou tu soukromé porodní asistentky! :-).

 

!!!!Jako porodní asistentka zaměstnaná na zkrácený úvazek v Porodnici v Českém Krumlově Vám zde mohu navíc kromě psychické a fyzické podpory nabídnout svou ODBORNOU ASISTENCI jako VAŠE VLASTNÍ PORODNÍ ASISTENTKA , event. po dohodě s lékařem i vedení porodu! Pomohu Vám v komunikaci s lékařem, novorozeneckou sestrou i ostatním personálem a poskytnu podporu při prosazování Vašich přání.


!!!!Podporuji přirozený porod, tj. porod bez zbytečných zásahů a medikace, ale ne za každou cenu. V případě potřeby (nezvládání bolesti, nepostupující porod aj.) Vám navrhnu vhodný postup, který Vám pomůže. Podpořím Vás i v rozhodnutí rodit v jiné, přirozenější poloze, než je klasická poloha na porodním lůžku včetně porodu do vody. Podporuji ambulantní porody.


Pro ty z Vás, které chtějí před odjezdem do porodnice zůstat co nejdéle doma a velkou část I.DP strávit v klidu ve svém domácím prostředí, tuto možnost nabízím v rámci PŘEDPORODNÍ NÁVŠTĚVY, za předpokladu fyziologického průběhu porodu a možnosti kontroly postupu porodu a srdečních ozev miminka. Do porodnice odjíždíme společně.

 

 

Jaké služby u porodu nabízím?

- odbornou asistenci po celou dobu porodu tj. od začátku pravidelných otevíracích kontrakcí až po překlad z PS na odd. šestinedělí ( tzn. že při předčasném odtoku VP nebo indukci = vyvolání porodu přijedu až po Vašem přeložení z čekacího pokoje na PS), ev. při ambulantním porodu až do propuštění z porodnice, v případě císařského řezu ještě navíc min. 2 hodiny na pooperačním pokoji

- psychickou podporu

- techniky uvolnění, polohování, dýchání, úlevové polohy

- fyzickou podporu a pomoc, masáže a stálou přítomnost v rámci možností mých povinností na PS (nejen odborné zdravotní, ale i administrativní a bohužel i sanitární a po porodu i úklidové) - v případě, pokud žena nemá jiný doprovod

- podporu u bondingu a prvního kojení

- odborné vysvětlení jednotlivých dějů, event. zákroků a vyšetření

- zkušenosti přínosné pro Vaše informované rozhodnutí

- pomoc v komunikaci s ostatním personálem při prosazování Vašich přání

v Porodnici v Českém Krumlově - ODBORNOU ZDRAVOTNÍ PÉČI VAŠÍ OSOBNÍ PORODNÍ ASISTENTKY !!!

 

Podmínkou asistence jsou alespoň dvě PŘEDPORODNÍ SETKÁNÍ, které jsou v ceně porodního balíčku, důležité pro vzájemné poznání a získání důvěry na obou stranách.

Doporučuji Vám absolvovat můj skupinový předporodní kurz nebo alespoň lekce o porodu, event. indiv. nebo jednorázový intenzivní kurz! Získáte mnoho informací a budete znát podrobně mé názory na vše důležité, s čím se můžete u porodu setkat.

Jsem i ráda za průběžné informace o Vás, např. po gynek. návštěvě, abych měla o Vás přehled a zůstaly jsme spolu v kontaktu.

 

 

V ceně : -  1. zálohy k porodu 3000,-Kč: - částka splatná ihned hotově, nevratná

               - První předporodní setkání při současném složení 1. zálohy k porodu 3000,- Kč - (seznámení, přání a představy o porodu, konzultace, poradenství, podrobné vysvětlení ceníku za službu asistence), rezervace místa k porodu v daném měsíci, plánování dovolené a jiných aktivit mého osobního a rodinného života s ohledem na Váš termín porodu, telef. a e-mailové konzultace

 

                 2. zálohy k porodu 7000,-Kč: - částka splatná do 32. týdne, s možností polovičního vrácení, viz níže

               - Druhé předporodní setkání ve 32. týdnu při současném složení 2.zálohy k porodu 7000,-Kč - těhot. poradna, konzultace, tvorba porodního plánu, kdy do porodnice, co s sebou aj. podle momentálních potřeb klientky

               - Třetí předporodní setkání po 36. týdnu - těhot.poradna, konzultace, prohlídka PS s praktickými ukázkami a radami (např. polohy v I. a II. DP) a sepsání předpříjmu v porodnici v ČK. 

              -  telefonické a e-mailové konzultace 24 hod. denně

               - pohotovost 24 hod. denně od ukončeného 38. týdne těhotenství až do porodu (38. - 42. týden)  a s tím spojenou schopnost přijet do porodnice nejpozději do 1, vyjímečně 1,5 hodiny od zavolání a velké omezení mého osobního a rodinného života pro Vás po dobu až 4 týdnů

 

               -   doplatku 5000,- Kč: - částka splatná ihned po porodu hotově nebo do 14 dnů od porodu na účet

               - osobní odborná zdravotní péče po celou dobu porodu na PS (časově neomezená, od začátku pravidelných otevíracích kontrakci, kdy už je rodička na PS (do té doby možnost telef. konzultací) až po překlad na odd. šestinedělí, ev. při ambulantním porodu až do propuštění z porodnice, v případě císařského řezu ještě i min. 2 hod. po převozu z OS!      

               - telefonické a e-mailové konzultace v šestinedělí 

               - jedna poporodní návštěva u Vás doma nebo v porodnici dle zájmu a dohody

               - cestovné do porodnice

 

Plánovaný císařský řez               V Porodnici v Českém Krumlově asistuji i u plánovaných císařských řezů! - konzultace v porodnici - sepsání předpříjmu, podrobné vysvětlení předoperační a pooperační péče, Vaše přání a možnosti v porodnici, prohlídka OS, telef. konzultace, v den operace - příjem a příprava k operaci, psychická podpora, přítomnost na operačním sále (OS), zajištění bondingu otcem dítěte, doprovod otce s novorozencem na OS za matkou, na pooperačním pokoji pooperační péče minim. dvě hodiny po převozu z OS, zajištění přítomnosti otce i novorozence u matky, podpora bondingu a kojení, pomoc při prosazování Vašich přání, telef. konzultace až do konce šestinedělí.                                                                                                                                                                                    Cena: záloha 1000,- Kč (osobní konzultace, telef. konzulatce)

          doplatek 3000,- Kč (péče v den operace, telef. konzulatce až do konce šestinedělí)

 

 

Ceník: 

Celý porodní balíček:  15000,- Kč - (celý porodní balíček včetně záloh - viz výše) + event. cestovné v rámci poporodní návštěvy v případě Vašeho zájmu   

            Dohodou - v případě asistence pouze u části porodu z pracovních důvodů (služba v nemocnici, asistence u jiného porodu)

            Předporodní návštěva = I. doba porodní doma (viz nahoře, pouze v případě zájmu) + 2000,- Kč a cestovné (viz dole)

            Předporodní konzultace - zdarma při současném složení 1. zálohy nebo 600,- Kč/ 1 hod. (+ event. cestovné)

 

Věrnostní sleva ! :-)     Nabízím 50% slevu z doplatku (tj. 2500,- Kč) za asistenci u porodu ženám, kterým jsem již asistovala u předchozích porodů

 

      !   !   Zálohy jsou nevratné, pouze v případě mé neúčasti u Vašeho porodu z vážných osobních důvodů (nemoc, návštěva lékaře mimo okres ČK, rodinné důvody, jednodenní porodnický vzdělávací seminář) vracím polovinu z 2. zálohy (tj. 3500,-Kč) a to i v případě, že už jsem pohotovost držela. !   !

                          Profesní důvody, jako je služba v porodnici (na PS nebo na odd.) nebo účast u jiného porodu, bohužel nemohu nijak ovlivnit. Ale vzhledem k tomu, že do jiných porodnic už nejezdím, můžu Vám v rámci časových možností své služby nebo jiného porodu, být nápomocna alespoň částečně, aniž by jste za to něco platili.

V případě složené 2.zálohy a předčasného porodu klientky od 32. do 36.týdne těhotenství, Vás ráda doprovodím u porodu v porodnici s neonatologickou JIP, ev. po 36.týdnu i u nás v porodnici v ČK, ale pouze pokud to bude časově možné, protože v této době ještě nedržím pohotovost. Druhou zálohu ale požaduji splatit do 32.týdne, protože v případě, že by si klientka moji asistenci u svého porodu rozmyslela, po této době už za ni hůře najdu náhradnici. 

                          Pohotovost k porodu v měsíci držím pouze na omezený počet klientek podle jejich termínů porodů. Snažím se mít v každém měsíci alespoň jeden týden bez pohotovosti, která mě velmi limituje a omezuje můj osobní a rodinný život. Ozvěte se proto prosím včas!

 

            Pokud budu v době Vašeho porodu ve službě, nebude možné, abych se Vám individuálně věnovala a Vy samozřejmě nic nedoplácíte! V rámci jiného porodu se na ceně dohodneme.


!!!!!!      Nabízím částečnou úhradu porodního balíčku zdravotními pojišťovnami      !!!!!!

 

Pro snadnější přehled platbu záloh i doplatku preferuji v hotovosti.  Stvrzenku o platbě Vám vystavím. 

 

                                        Prosím o pečlivé přečtení! V případě jakýchkoliv nejasností mě neváhejte kontaktovat.

 

 

            Ceník je platný od 24.11.2021 (U dříve sjednaných asistencí platí původní rozsah služeb i původní cena)

 

 

Cestovné:  7 Kč/1 km

                  (pohonné hmoty, amortizace auta, čas strávený na cestě)

 

ASISTENCE U PORODU BEZ DRŽENÍ POHOTOVOSTI                                                                                                             

      Vzhledem k velkého zájmu klientek o mou asistenci u porodu a zároveň mé omezené kapacity jsem se rozhodla Vám nabídnou službu - asistenci u porodu bez držení pohotovosti. 

V tomto případě nejsem povinná přijet k Vašemu porodu, ani být na telefonu, ale budu se samozřejmě v rámci svých možností snažit.

Tato služba je vhodná pro ty z Vás, které chtěly asistenci i s pohotovostí, ale už pro ně nezbylo místo v daném měsíci, kdy mají termín porodu, ale i pro ty z Vás, které tolik nelpějí na mé přítomnosti u porodu a chtějí ušetřit peníze za drženou pohotovost. 

I tato služba má svou limitní kapacitu, ozvěte se prosím včas!

Ceník:

V ceně zálohy: dvě setkání (konzultace) - 1. při seznámení a 2. ve 36.týdnu v porodnici - viz nahoře, držení místa v měsíci Vašeho TP, telef. konzultace od prvního setkání, navíc od ukončeného 38.týdne až do porodu telef.konzultace 24 hodin denně (v rámci mých možností).

V ceně doplatku: to samé jako u asistence s pohotovostí - viz nahoře

záloha - 4000,- Kč (splatná hotově při prvním setkání)

doplatek (v případě mé asistence) - 5000,- Kč (splatná ihned po porodu hotově nebo do 14 dni od porodu na účet )


Registrovaná porodní asistentka Dana Nosková, tel.: 777 806 030, e-mail: info@porodniasistentka-noskova.cz

Design & code: 4media